Language: TR English

Kavitasyon Tedavisi

Uygulama Özellikleri
Kavitasyon

Kavitasyon tedavisi, bir bölgesel zayıflama ve selülit tedavisidir. Bu tedavide temel etki mekanizması ultrason dalgalarıdır. Yıllardır sağlık alanında kullanılan ve etkinliği kanıtlanmış olan ultrason dalgaları ile yapılan bu tedavide diğer yandan masaj uygulandığı için kan dolaşımı ve lenf akışıda uyarılarak rahatlatılır. Çift etki ile bölgesel incelme sağlanır.


Kavitasyon Nasıl Yapılır ve Nasıl Etki Eder?

Kavitasyon, uygulama alanı ve alandaki yağ miktarına göre uygun dalga boyu ve hızda yapılır. Cihaz başlığından yağ dokuları hedeflenerek ultrason dalgaları gönderilirken bazı hareket ve yönlerde özel bir uygulama hareketi yapılır. Bu işlem ortalama 45 dakika boyunca uygulanır ve seans sonlanır. Problem derecesine göre en az 3 seans ile başlatılan tedavide seans sayısı tedavi seyrine göre değişmektedir.


Kavitasyon etkisi ise şu şekildedir;


  • Ultrason dalgaları yağları deforme eder ve yağlar sıvılaşır.
  • Sıvılaşan yağlar idrar yolu ile vücuttan atılır.
  • Masaj etkisi ve kollajen artımı da sağlanan tedavide sıkılaşma da elde edilir.

Kavitasyon Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Bu tedavi genellikle selülitli alanlarda uygulanır. Fakat etkili bir bölgesel incelme tedavisi de olan kavitasyon, sırt, bel, göbek gibi bölgelerde de uygulanmaktadır.


Kavitasyon Kimlere Uygulanabilir?

Söz konusu estetik tedavi, kalp, tansiyon, dolaşım bozukluğu gibi problemleri olmayan, sağlık ve hormonal değerleri normal seviyede seyreden kişilerde uygulanabilir. Bunun yanı sıra tüm vücudunda kilo problemi olan kişilerde tek başına kavitasyon incelme ve kilo kaybı sağlamaz.


Kavitasyon Diğer Bölgesel Zayıflama Tedavileri ile Kombine Edilebilir Mi?

Elbette. Özellikle mezoterapi ve lenf direnaj ile kombin edilen kavitasyonlar daha etkili sonuç göstermektedir.


Kavitasyon Sonucu Kalıcı Mıdır?

Son seansı takiben 15 gün içinde gerçek sonuçları gözlenen kavitasyon sonuçları ömür boyu kalıcı değildir.


Kavitasyon Sonuçları Nasıl Muhafaza Edilir?

Bu bölgesel incelme ve selülit tedavisinin sonuçları doğru bir beslenme programı ve spor ile muhafaza edilebilir. Spor yapmak için vaktiniz yoksa idame ettirici kavitasyon seansları ya da lenf direnaj seansları uygulatabilirsiniz.


Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Fiyatları Nedir?

Kavitasyon fiyatları, seans sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle kontroller ile tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz.


Doktorunuza Sorun

WhatsApp

Instagram

YouTube

Lazerle Ben Tedavisi

Medikal Cilt Bakımı

Kimyasal Peeling

Doktorunuza SorunYorumunuzu Gönderin


Biz Sizi Arayalım