Language: TR English

Cilt Alerjileri

Uygulama Özellikleri
Alerji Nedir?

Alerji, vücudun reaksiyon göstermesidir. Bu reaksiyon vücudun yabancı madde olarak kabul ettiği herhangi bir şeye karşı oluşabilir. Alerjiler deri hastalıklarıdır ve diğer adı ise ürtikerdir. Ürtiker halk arasında kurdeşen olarak da anılmaktadır. Alerjik reaksiyon olan ürtiker, duygusal hassasiyet başta olmak üzere, sıkıntı stres, ilaç kullanımı, kozmetik ürünlerin zararlı etkileri, yanlış bakım ürünleri kullanımı, çeşitli dış etkiler sonucunda oluşur. Yayılımlı kızarıklık ve pembemsi lekecikler halinde olan ürtiker,

  • Yüz
  • Sırt
  • Boyun
  • El ve kol gibi bölgelerde sıklıkla görülür ve tüm vücudu sarar.

Alerji Tedavisi Mümkün Müdür?

Alerjilerin tedavisi ve kontrol altına alınması mümkündür. Bazı alerjiler mevsimseldir ve her mevsimde tekarlamaktadır. Bu tip alerjilerde ise dönemsel tedaviler uygulanmakta ve hasta rahatlatılmaktadır.

Fakat deri hastalığı olarak seyreden alerjik reaksiyonlar ise ilaç ve lazer tedavileri ile çözümlenebilmektedir.

Hangi tedavinin uygulanması gerektiği ve tedavi planı yapılan kontrol ve muayene sonucunda ortaya çıkan sonuç, koyulan teşhise göre belirlenir. İlaç tedavisinde belli dozlardaki ialçalr doktorun belirttiği kullanım tipine sadık kalınarak doktorun belirlediği süre boyunca aksatılmadan kullanılmalı ve doktor kontrolü ihmal edilmemelidir. Lazer tedavisinde ise seanslar halinde uygulama yapılmaktadır.


Lazer ile Alerjik Reaksiyon Tedavileri

Alerji tedavisi, ilaç tedavisinin yanı sıra krem ve lazer ile de tedavi edilebilir. Genellikle alerjiye neden olan durum sonlandığında deri üzerinden kaybolan alerjik belirtiler, bazen iz bırakabilir ya da kalıcı olabilir. Bu durumda haricen uygulamalar devreye girmektedir. Lazer ile tıpkı leke ve ben tedavisinde olduğu gibi iz be kalıntı kalan kısım lazer ışınları ile taranır ve kırmızımsı bölge deri rengine yakınlaştırılır. Uygulamalar hafif lokal anestezi kremleri sürüldükten sonra yapılır ve bir kaç seans yeterlidir.


Alerji Tedavisi Fiyatları Nedir?

Alerji tedavisi fiyatları için öncelikle alerjinin nedeni ve tipi belirlenmeli, problem dönemleri detaylandırılmalıdır. Buna göre tedavi seyri ve seans sayısı belirlenmelidir. Değişken olan bu kriterler ışığında tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi bu şekilde şekillenecektir. Randevu için kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz.


Doktorunuza Sorun

WhatsApp

Instagram

YouTube

Lazerle Ben Tedavisi

Medikal Cilt Bakımı

Kimyasal Peeling

Doktorunuza SorunYorumunuzu Gönderin


Biz Sizi Arayalım