Language: TR English

AWT (Akustik Dalga Terapisi)

Uygulama Özellikleri
ETKİ SÜRESİ 24-48 ay
SEANS SAYISI 4-12 Seans
SEANS SÜRESİ 45-75 dk.
KESİN SONUÇ 1-3 Ay
ANESTEZİ -
YAN ETKİ -
KIZARIKLIK -
AWT (Akustik Dalga Terapisi)

AWT, akustik dalga terapisidir. Bu tedavi ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi sağlanmaktadır.


AWT Nasıl Uygulanır?

AWT, özel cihazı yardımı ile uygulama alanına soğuk jel sürüldükten sonra masaj yapar gibi uygulanır. Yağ dokuları hedef alınarak yağların kümelendiği bölgelerde daha derin yapılan çalışmalar bazı yerlerde hızlı bazı yerlerde daha yavaş bir masaj hareketi yapılarak uygulanır. Bu masaj hareketi gelişigüzel bir hareket değildir. Uygulayıcının yağ dokularını hedef alarak, dalga gönderimini denk getirdiği işlemler mutlaka bu konuda tecrübesi olan uzman kişiye yaptırılmalıdır.AWT Nasıl Etki Eder?

AWT yani akustik dalga terapisi ile zayıflatma tedavisinde temel etki mekanizması akustik ses dalgalarıdır. Bu ses dalgaları deri altındaki dirençli yağ dokuları hedef alınarak işlem yapıldığında ses dalgaları yağ zarları üzerine bir baskı uygular. Bu baskıya dayanamayan yağ zarları yırtılır ve zar içine sıkışan yağlar bir anda serbest kalır. Serbest kalan yağlar AWT etkisi ve özel uygulama tekniği yardımı ile hızlanan metabolizma sayesinde kısa sürede dışarı atılır ve bölgesel zayıflama elde edilir.

Bu şekilde yağlar birden bire deri altından alınmadığı için deride sarkma meydana gelmez. Aksine AWT etkisi ile kollajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ desteklenir ve sıkılaşma elde edilir.AWT Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi, lokalize ve dirençli olan yağ dokularının kümelendiği tüm bölgelerde uygulanabilir.AWT Acı Verir Mi?

Akustik dalga terapisi ile selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama işlemi, az miktarda acı verebilir. Hissedilen acı öncelikle yağ miktarına bağlıdır. Eğer bölgesel kilo veya selülit probleminiz çok değil ise yani yağ dokuları azsa hissedilen acı daha fazla olacaktır. Çünkü ses dalgaları yağ dokusu odaklıdır. Diğer yandan acı hissetme durumu hastanın acı eşiğine bağlıdır.Sonuçlar Ne Zaman Görülür ve Kalıcı Mıdır?

AWT işlemi diğer bölgesel incelme tedavileri gibi problem derecesine uygun sayıdaki seans ile uygulanır ve sonuçların kalıcı olması hastanın kilo korumasına gösterdiği özen ile bağlantılıdır.AWT ile Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi Fiyatları Nedir?

Akustik dalga terapisi ile bölgesel incelme fiyatları, seans sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle kontroller ile tedavi planı netleştirilmelidir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz.


Doktorunuza Sorun

WhatsApp

Instagram

YouTube

Lazerle Ben Tedavisi

Medikal Cilt Bakımı

Kimyasal Peeling

Doktorunuza SorunYorumunuzu Gönderin


Biz Sizi Arayalım